https://www.nkp.hu/tankonyv/informatika_6/lecke_06_020
A FORRÁSMEGJELÖLÉS SZABÁLYAI
Gyűjtőmunka, kiselőadás vagy valamilyen témában szerkesztett dokumentum készítése esetén a felhasznált irodalmat fel kell tüntetni ábécérendben. Az irodalomjegyzék a következőket tartalmazza.
Könyvek esetében a szerzőt, a kiadás évét, a könyv címét, a kiadás helyét, a kiadó nevét.
Folyóiratokban található írások esetén a szerzőt, a cikk címét, a folyóirat címét, évfolyamát, számát és az oldalszámot.
Interneten található forrásoknál a szerzőt (amennyiben meg van jelölve), a publikáció évét (amennyiben meg van jelölve), a cikk címét, a weboldal URL-jét (szabványosított címét, ami a böngésző címsorában jelenik meg) és a dátumot.
Ha a szövegben szó szerint idézünk, azt idézőjelek közé tesszük, és szögletes zárójelben a forrás rövidített formáját jelenítjük meg. Itt elég a szerző vezetékneve, a kiadás évszáma és az oldalszám. A többi adatot az irodalomjegyzékben kell feltüntetni.
Használatuk szerint a kiadványokat kikölcsönözhető és helyben használható könyvekre oszthatjuk. Utóbbiakon egy piros csík jelzi, hogy tilos őket kikölcsönözni.
Tartalmuk szerint a következő csoportokat különíthetjük el:
szépirodalmi művek (versek, mesék, regények), amelyek művészi értékük miatt élményt nyújtanak számunkra;
ismeretterjesztő művek, a téma iránt érdeklődőknek;
szakkönyvek, amelyek szakembereknek készülnek, szakmai nyelvezetük miatt nem mindenki érti meg őket;
kézikönyvek (lexikonok, szótárak, atlaszok), amelyek más könyvek olvasása közben felmerülő fogalmak, szavak megértését segítik.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése