https://www.nkp.hu/tankonyv/informatika_8/lecke_06_003
Forrásjegyzék összeállítása
Ha más alkotását használjuk fel szó szerint, akkor azt idézőjelek közé kell tenni, és idézésnek nevezzük. A forrást minden esetben fel kell tüntetni, ezt nevezzük hivatkozásnak.
Könyvek, nyomtatott kiadványok esetében: a szerző neve, a mű címe, a megjelenés helye, a kiadó neve, a megjelenés éve, az oldalszám és az ISBN-szám feltüntetése szükséges.
Internetes források esetén: a szerző nevét és a közzététel évét (amennyiben fel van tüntetve), a weblap címét, a weblap címsorában megjelenő szabványosított címet és a letöltés dátumát kell feltüntetni.
tartalomjegyzék: Címek felsorolása oldalszámmal együtt; egy könyv viszonylag önálló és ezért rendszerint külön címmel ellátott részeinek felsorolása a könyv végén vagy elején a részek kezdő lapszámának megjelölésével.
forrásjegyzék:egy munka során felhasznált források jegyzéke.
lábjegyzet: olyan szövegrészlet, amely az oldal alján, a főszövegtől elkülönítve helyezkedik el, és a főszöveghez képest kiegészítő információt tartalmaz. Célja az, hogy a háttérinformáció ne szakítsa meg a folytonos olvasást, hanem az olvasóra bízza a döntést, hogy kíván-e tájékozódni róla.
végjegyzetet: A végjegyzet olyan megjegyzésként értelmezhető, amely a dokumentum vagy a könyv végén vagy a könyv egy részében található, és amely tények vagy információk forrásait és idegen információkat tartalmaz a szövegben használt pontokról.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése